kapitalohrid.mk

Прикажи #:
Подреди по:
 • 1274_viber_image_2023-03-06_11-20-39-615.jpgДвособен источен стан на Сирма Војвода 45 мкв

  Шифра
  10 974
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 49,500

  Двособен стан на ул. Сирма Војвода.

  Квадратура: 45 мкв. Ориентација: исток. Кат: шести со лифт. Паркинг има.

  Станот располага со: дневна со трпезарија и кујна која излегува на балкон и голема спална соба, бања и ходник.

  Во близина на станот има: градинка, охридската болница, поликлиника " Колевски", маркети и продавници итн.

  Зградата е градена по ЈУС градежно архитектонски стандарди.

  Совршен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1272_IMG_0891.jpgДвособен стан со поглед на езеро во населба Рача, Охрид

  Шифра
  10 973
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Ексклузивна понуда:

  Двособен стан со непречен поглед на Охридско езеро во населба Рача, Охрид.

  Површина: 48 мкв. Кат: четврти ( мансарда ) со лифт. Ориентација: југ. Паркинг: има.

  Прекрасен стан на мирно место, совршен за релаксација. 

  Станот располага со: дневна соба со кујна и трпезарија, ходник, бања и балкон. Дневната соба и спалната соба имаат излез на балкон, а и двете имаат поглед кон езеро. 

  Станот е луксузно опремен и има можност истиот да се продаде наместен или празен, по желба на купувачот. 

  Зградата е релативно нова и е градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди и располага со сопствен паркинг. 

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1271_viber_image_2023-02-20_12-31-53-751.jpgАпартман во Охрид на Кеј Македонија 34 мкв

  Шифра
  10 972
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 95,000

  Апартман на самото шеталиште на Охридско езеро.

  Површина: 34 мкв. Кат: втор со лифт.

  Апартман со поглед на езеро на прекрасна локација, во строгиот центар на градот на самото шеталиште на Охридски езеро, наспроти хотел " Ривиера "

  Апартманот се наоѓа на првата линија до Охридско езеро или " Кеј Македонија" и има директен поглед на истото како и на паркот на хотел Палас.

  Апартманот располага со: спална соба и кујна кои се одделени со преграда, бања и балкон.

  Во близина на апартманот има: кеј на Охридско езеро, хотели,апартмани, кафулиња, општина на град Охрид, банки, дирекции на голем број фирми, секаков вид продавници, охридската чаршија итн.

  Совршен избор за времено сместување за туристички потреби.

 • 1270_viber_image_2023-02-22_14-39-07-042.jpgЈужен стан во населба Христо Узунов 69 мкв

  Шифра
  10 971
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 75,000

  Двособен јужен стан во населба Христо Узунов.

  Површина: 69 мкв. Кат: втор без лифт. Паркинг: има. Ориентација: Југ - Север. 

  Станот располага со: дневна соба со одделна кујна, со излез на балкон, спална соба, бања, ходник со излез на балкон. 

  Станот е реновиран и е во одлична состојба, зградата располага со сопствен паркинг за станарите. 

  Станот се продава наместен.

  Во близина на станот има: основно училиште, градинка, приватни градинки и училишта, две ординации, аптека, салони за убавина, продавници, парк и детско игралиште.

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

   

 • 1267_viber_image_2023-02-06_11-11-37-064.jpgДвособен стан со двор во Езерски Лозја, Струга 70 мкв

  Шифра
  10 968
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 67,000

  Нов двособен стан со дворно место во Езерски Лозја, Струга.

  Површина: 70 мкв. Кат: приземје. Паркинг има. 

  Станот се наоѓа во елитната струшка населба "Езерски Лозја", која се наоѓа на струшката ривиера.

  Станот е нов и истиот располага со 20 мкв дворно место со корисничко право. 

  Прекрасна локација и одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1266_Screenshot 2022-12-07 124423.pngТрособен јужен стан 72 мкв Билјанини извори

  Шифра
  10 967
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 82,800

  Трособен јужен стан во изградба, во населба Бејбунар, 72 мкв.

  Површина: 72 мкв. Ориентација: југ. Кат: високо приземје. 

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори, на 5 минути од крајбрежјето на Охридско езеро. 

  Рапоред: Дневна со трпезарија и кујна, две спални соби, бања, балкон и ходник.

  Во близина на станот има: градинка, музичко училиште, маркети, ресторани, хотели, бензиска пумпа, салони за убавина, теретани, спортски центар итн. 

  Објектот е во изградба и истиот се гради по најсоремени градежно архитектонски стандарди.

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1265_20220309_115219.jpgЈужен стан во Скопје, до Влада на РМ 94 мкв

  Шифра
  10 966
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 116,000

  Ексклузивна понуда:

  Стан во Скопје на една од најелитните локации во самиот центар на градот.

  Станот се наоѓа на ул. Илинденска, на самиот почеток, неколку метри од Влада на Република Македонија.

  Станот е неодамна реновиран и е во одлична состојба.

  Површината на станот изнесува 60 мкв а исто така поседува реновирана помошна просторија од 34 мкв.

  Распоред:индивидуална кујна со трпезарија, дневна соба со излез на балкон, спална соба и бања.

  Станот се наоѓа во куќа, тоа значи дека скалиштата во внатрешноста на истата се заеднички со станот од спротивната страна.

  Куќата во која се наоѓа станот е заштитена со закон за староградска архитектура и истата не смее да се руши.

  Поради својата местоположба, станот и помошниот простор се погодни и за деловни простории. 

  Прекрасно место во срцето на градот совршено за фамилијарно домување.

  Контакт агент, Мирјана: 071/880-817

 • 1263_viber_image_2022-11-28_11-44-55-381.jpgЛуксузен јужен двособен стан во Расадник 75 мкв

  Шифра
  10 964
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 100,000

  Двособен, луксузно наместен стан во населба Расадник, на само 5 минути од шеталиштето покрај Охридско езеро. 

  Квадратура: 75 мкв. Кат: 5 со лифт. Ориентација: југ. 

  Карактеристики: станот е луксузно опремен со најсовремена бела техника и тоа: две инвертер клими, машина за перење и сушење, два телевизори и кујнска опрема. Станот е со ПВЦ дограма, комарници на секој прозорец, желозини и ролетни, нов паркет. Како дел од кујната исто така има трпезариска маса која не е на моменталните слики. 

  Распоред: дневна со кујна и трпезарија и излез на балкон, спална соба која исто така излегува на балкон, ходник и и бања.

  Првичната состојба на станот е со две спални и дневна соба, но едниот зид е срушен, по желба може да се стави повторно за да се изведе трособен стан. 

  Станот се продава комплетно наместен. 

  Станот се наоѓа во населба Расадник на мирно место, а исто и зградата важи за фамилијарна. 

  Прекрасен избор за фамилијарно домување.

 • 1260_viber_image_2022-11-25_10-43-51-094.jpgДвособен стан во Охридати 68 мкв

  Шифра
  10 963
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 112,200

  Ексклузивна понуда:

  Стан во Охридати, една од најубавите локации во Охрид, на само 2 минути од шеталиштето покрај Охридско езеро.

  Квадратура: 68 мкв. Кат: прв без лифт. Ориентација: запад - исток. 

  Распоред: дневна соба со трпезарија и излез на голем балкон со отворен поглед кон спортската сала. Спална соба која исто така излегува на балкон. Балконот на кој што се излегува спалната соба е затворен со прозорци. Една бања, ходник и два балкони. 

  Карактеристики: станот е во одлична состојба. Подот е обложен со нов паркет, во станот е извршена инсталација на радијатори и пумпа за електрично греење, комплетно реновирана бања и дрвена блиндирана влезна врата.  

  Станот се продава комплетно наместен вклучувајки ги и уредите од бела техника. 

  Совршена локација и комфорт за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1259_viber_image_2022-11-14_12-56-25-820.jpgТрособен источен стан во населба Далјан 81 мкв

  Шифра
  10 962
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 72,000

  Ексклузивна понуда:

  Површина 81 мкв. Кат: втор без лифт. Паркинг. Ориентација: еден дел од станот е со источна ориентација додека другиот дел е со западна ориентација. 

  Рапоред: Дневна со трпезарија измеѓу кои што има стаклена врата со која можат да се одделат, одделна кујна, две спални соби од кои едната излегува на француски балкон, бања ходник и два балкони.

  Зградата е постара градба изградена по ЈУС градежно архитектонски стандарди. 

  Во непосредна близина на станот има: училиште, маркети, шеталиште покрај Охридско езеро итн.

  Одличен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1257_viber_image_2022-10-20_13-21-44-103.jpgЧетирисобен јужен стан во Охридати 115 мкв

  Шифра
  10 960
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 166,750

  Четирисобен јужен луксузен стан во Охрид, урбана заедница Центар, во комплекс Охридати.

  Станот се наоѓа на прекрасна локација на само 2 минути до шеталиштето на Охридко езеро.

  Површината на станот изнесува 115 мкв, кат 4 без лифт, ориентација исток-запад. Паркинг. 

  Рапоред: дневна со кујна и трпезарија со излез на балкон со источна ориентација, три спални соби од кои едната спална е со излез на балкон, ходник, бања и два балкони. 

  Карактеристики: сигурносна влезна врата, пвц прозори, под ламинат. 

  Станот е комплетно реновиран и луксузно опремен со најсовремена опрема и мебел. Поседува парно греење како и клима. 

  Се продава комплетно наместен по 1550 евра мкв,но исто така може и празен, по 1450 евра мкв.

  Елитната локација и распоредот го прават станот совршен за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1251_viber_image_2022-07-28_11-54-46-034.jpgАпартман со дворно место во Кленоец 35 мкв

  Шифра
  10 958
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 35,000

  Апартман со дворно место во Охрид, урбана заедница Радојца Новичич реон Кленоец.

  Површина на апартман 35 мкв и дворно место 29 мкв.

  Распоред: дневна со кујна и трпезарија спална соба и бања.

  Апартманот е целосно реновиран и е во одлична состојба.

  Апартманот се наоѓа на мирно место совршено за одмор и релаксација.

  Прекрасно место погодно за туристички престој. 

 • 1241_stan broj 3,6 i 7 58 m2.pngТрособен стан Билјанини извори 58 мкв

  Шифра
  10 953
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен стан 58 мкв Билјанини извори.

  Површина 58 мкв. Кат: приземје. 

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори.

  Распоред: дневна со кујна и трепзарија со излез на балкон, две спални соби, бања, тоалет и ходник.

  Во близина на станот има: музичко училиште, градинки, супер маркети, здравствени установи, салони за убавина, теретани итн.

  Објектот е во изградба со рок на примопредавање две години и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди.

  Одличен избор за семејно живеење или за времено сместување за туристички потреби.

 • 1240_stan broj 2 54 m2.pngТрособен стан Билјанини извори 54 мкв

  Шифра
  10 952
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен стан 54 мкв Билјанини извори.

  Површина 54 мкв. Кат: приземје. Ориентација: север.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори.

  Распоред: дневна со кујна и трепзарија со излез на балкон, две спални соби, бања и ходник.

  Во близина на станот има: музичко училиште, градинки, супер маркети, здравствени установи, салони за убавина, теретани итн.

  Објектот е во изградба со рок на примопредавање две години и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди.

  Одличен избор за семејно живеење или за времено сместување за туристички потреби.

 • 1236_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgДвособен стан 55 мкв Билјанини извори

  Шифра
  10 951
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Двособен стан 55 мкв Билјанини извори.

  Површина 55 мкв. Кат: 1,2 и 3.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини извори.

  Рапоред: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална, бања и ходник.

  Во близина на станот има: школи, градинки, супер маркети, здравствени установи, салони за убавина, тереатани итн. 

  Објектот е во градба со рок на примопредавање од една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби.

 • 1233_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgДвособен стан Билјанини извори 56 мкв

  Шифра
  10 949
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Двособен стан 56 мкв Билјанини извори.

  Површина 56 мкв. Кат: трет со лифт.

  Распоред: дневна со трпезарија со излез на балкон, спална соба, бања и ходник. 

  Во близина на станот има: музичко училиште, градинки, супер маркети, салони за убавина, теретани, аптеки, спортска сала, дискотека, хотели итн.

  Објектот е во градба со рок на примопредавање од една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времен престој за туристички потреби.

   

 • 1232_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgТрособен стан Билјанини извори 68 мкв

  Шифра
  10 948
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен стан Билјанини извори 68 мкв.

  Површина: 68 мкв. Кат: 3 со лифт.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, Билјанини извори.

  Распоред: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, две спални соби, ходник, остава и бања. 

  Во близина на станот има: школи, градинки, супер маркети, салони за убавина, теретани, аптеки, спортска сала, дискотека, хотели итн.

  Објектот е во градба со рок на примопредавање од една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времен престој за туристички потреби. 

 • 1231_288209690_10161881943274689_5549131457036059442_n.jpgДвособен стан Билјанини извори 58 мкв

  Шифра
  10 947
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Двособен стан во Билјанини извори.

  Површина: 58 мкв. Кат: поткровје со лифт. Ориентација: исток. 

  Распоред: дневна со трпезарија со излез на балкон, спална со излез на балкон и бања.

  Станот се наоѓа на атрактивна локација Билјанини извори.

  Објектот е во градба со рок на примопредавање една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

   Во близина на станот има: школи, градински, супер маркети, теретани, аптеки, здравствени установи итн.

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби.

 • 1227_skica stan .pngТрособен јужен стан во Центар 59 мкв

  Шифра
  10 943
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 79,650

  Трособен јужен стан во Охрид, во урбана заедница Центар во непосредна близина на Охридска банка.

  Површина 59 мкв. Кат 3, Ориентација: Југ.  

  Рапоред: дневна со трпезарија и кујна, предсобје, бања и две спални со излез на балкон. 

  Објектот е во градба со рок на примопредавање една година и истиот се гради по најсовремени градежно архитектонски стандарди. 

  Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристичкин потреби.

   

 • 1226_sudska.pngТрособен источен стан во Центар

  Шифра
  10 942
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 150,000

  Ексклузивна понуда:

  Трособен источен стан во Центар, во Судска зграда. 

  Рапоред: Дневна со трпезарија со излез на балкон, две спални соби, бања, тоалет и балкон. 

  Зградата е изградена по ЈУС градежно архитектонски стандарди.

  Станот се наоѓа во најатрактивниот дел, строгиот центар на Охрид, веднаш до познатата Охридска чаршија.

  Во непосредна близина на станот е плоштадот Св. Климент Охридски, пристаништето и градската администрација.

  Во близина на станот има: маркети, градски пазар, училишта, градинка, козметички студиа, здравствени установи, трговски центар, аптеки итн. 

  Сите потреби на станарите може да се извршуваат без употреба на автомобил.

  Одличен избор за семејно живеење и одмор. 

Страна 1 од 2

Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian