kapitalohrid.mk

Почетна Куќи Спрат од куќа со поглед на Езеро во Стар град 110 мкв

id:1340
Шифра
20 113
Тип
Куќи
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
1 Стар Град
Површина
110м2
Кат
2
Спални
2
Тераси
1
Бањи
3
Година на градба
2011
Цена
По договор

Ексклузивна понуда:

Спрат од куќа со поткровје со поглед на езеро во Стар град 110 мкв.

Прекрасен спрат од куќа со поткровје во Стариот град на Охрид – Варош, на атрактивна локација со поглед на езеро, под Антички Театар.

Делот од куќата има сопствен паркинг простор.

Вкупната станбена површина изнесува 110 мкв и тоа:

Кат 1 има 75 мкв, и тоа 60 мкв површина на стан и 15 мкв балкон.

Поткровјето има 35 мкв со незапишани права.

Кат 1 распоред: дневна соба со кујна и трпезарија со прекрасен непречен поглед на Охридското езеро,спална соба со сопствена баља и поглед кон Антички Театар, ходник кој води до балкон со поглед кон Антички Театар и бања. Поткровјето се состои од една спална соба и бања.

Карактеристики: година на градба 2011, куќата е градена во охридски староградски архитектонски стил, сопствен паркинг, греење на струја, автентични дрвени прозори, врати од масовно дрво и дермит фасада.

Куќата е изградена енергетски ефикасно со соодветна изолација.

Делот од куќата се продава комплетно опремен со најсовремен мебел и бела техника како и вредни уметнички дела.

Одлична инвестиција со трајни вредности во срцето на древниот Стар град – Лихнид, светско културно наследство под заштита на Унеско.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian