kapitalohrid.mk

Почетна Станови Луксузен опремен апартман со поглед на езеро Горица 1

id:1291
Шифра
10 982
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Охрид
Кат
приземје
Цена
EUR € 316,400

Луксузен опремен апартман во туристичката населба Горица 1, на самиот брег на Охридско езеро.

Вкупна површина 144 мкв и тоа: стан 82 мкв, балкон логија 62 мкв. Кат: приземје. 

Станот располага со: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, две спални соби со излез на балкон, предсобје, бања, и балкон. Балконот од 62 мкв се протега околу целиот стан, односно секоја соба има сопствен излез на балкон.

Станот се продава комплетно опремен со мебел и бела техника.  

Станот се наоѓа во Park Beach Hotel на охридското крајбрежје, во туристичка населба Горица 1. Зградата е релативно нова и истата е градена по најсовремени граадежно архитектонски стандарди, градена е со првокласни материјали.

Зградата располага со сопствена плажа, сопствен паркинг како и подземни гаражи и складишен простор.

Прекрасно луксузно  место на самиот брег на Охридско езеро кое плени со чувство на спокој и мир, совршено за туристички престој. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian