kapitalohrid.mk

Почетна Станови Де Лукс апартман со поглед на езеро во Пештани

id:1288
Шифра
10 980
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Пештани
Површина
63м2
Кат
2
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 169,000

Луксузен опремен двособен стан во туристичката населба Пештани, на самиот брег на Охридско езеро.

Вкупна површина 81 мкв и тоа: стан 55 мкв, балкон логија 8 мкв и гаража 14 мкв. Кат 2 со лифт.

Станот располага со: дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална соба со излез на балкон, предсобје, бања и балкон. 

Станот се продава комплетно опремен со мебел и бела техника.  

Станот се наоѓа во најлуксузната зграда на охридското крајбрежје. Зградата е релативно нова и истата е градена по најсовремени граадежно архитектонски стандарди, градена е со првокласни материјали и поседува термо и аудио изолација. 

Комплексот располага со сопствена плажа, сопствен паркинг како и подземни гаражи и складишен простор и за истите се грижат домар и градинар. 

Прекрасно луксузно и уникатно место на самиот брег на Охридско езеро кое плени со чувство на спокој и мир, совршено за туристички престој. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian