kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен опремен јужен стан на Туристичка 70 мкв

id:1221
Шифра
10 937
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Туристичка
Урбана заедница
5 Лескајца
Површина
70м2
Кат
4
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Година на градба
1980
Цена
EUR € 91,000

Трособен опремен јужен стан во Охрид, на булевар Туристичка, во урбана заедница Лескајца.

Површина 70 мкв и тоа внатрешна површина 66 мкв и балкон логија 4 мкв. Кат 4 без лифт. Паркинг.

Распоред: дневна со излез на балкон со јужна ориентација, трпезарија со јужна ориентација преградена од дневна со армоника врата, кујна со природна вентилација со јужна оринтација, спална со северна ориентација, предсобје, бања и балкон логија.

Карактеристики: Зградата е изградена по ЈУС стандарди во 70тите години. 

Станот е целосно реновиран со паркетен под, пвц прозори, ролетни жалозини, реновирана бања.

Станот се продава целосно опремен со мебел и електрични уреди за домаќинство согласно дигиталните слики.

Објекти: училиште, градинка, маркет, зелено пазарче, здравствени установи, салони за разубавување и сл.

Комуникација: Зградата е оддалечена 10 минути пеш од центарот на Охрид и до најблиската плажа.

Одличен избор за семејно домување.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian