kapitalohrid.mk

Почетна Куќи Ексклузивно Еко Ресорт Вила Арт Момир

id:1208
Шифра
20 095
Тип
Куќи
За
Продавање
Локација
Опеница
Цена
По договор

Ексклузивна понуда

“Еко ресорт Вила Арт Момир“ во село Опеница - Охрид.

Еко ресортот е сместен на Опеничка река во еколошки чиста и недопрена природа. 

Објекти во состав на ресортот:

* Вила со 12 двокреветни апартмани со бања и затворени тераси. Апартманите се опремени со мебел во рустичен стил кој му дава топол амбиент на просторот во духот на селска идила.

* Зимски ресторан комплетно опремен;

* Летен ресторан - со платформа над река и базен за крапови. Ресторанот е комплетно опремен;

* Спа центар со финска и парна бања, џакузи и чајна кујна.

* Два надворешни шанкови и летниковци

* Надворешен базен.

Ресортот е одлична бизнис инвестиција бидејќи живееме во ера кога бегството во чиста и недопрена природа, така наречен алтернативен еко туризам, е светски тренд како најпосакуван избор од туристите за бегство од секојдневниот урбан живот и одмор и релаксација во мирна селска идила. 

Цена по договор.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian