kapitalohrid.mk

Почетна Апартмани Изнајмување на трособен апартман 92 мкв на Плоштад

id:1161
Шифра
50 003
Тип
Апартмани
Земја
М
За
Издавање
Локација
ул. Петар Чауле 52
Урбана заедница
1 Стар Град
Површина
92м2
Спални
2
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 700

Се изнајмува одлично опремен апартман - кат 2 од куќа, на топ локација на самиот Плоштад Климент Охридски, во стариот дел од градот, на ул. Петар Чауле број 52.

Апартманот е со вкупна површина од 92 мкв и се состои од: дневна со трпезарија и кујна со излез на тераса со поглед на Охридското езеро опремена со стилски Караѓорѓевиќ мебел, 2 спални опремени со нов мебел, бања, предсобје и балкон.

Греењето е на печка-камин на пелети со капацитет за загревање на целиот кат. По потреба може да се користат панелите во двете спални соби. Сопственикот презема одговорност за обезбедување на пелети.

Апартманот се издава на долгорочен закуп за цена од 700 евра плус комунални и даночни обврски.

Агенцијата поседува ексклузивно право за изнајмување на овој имот.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian