kapitalohrid.mk

Прикажи #:
Сортирај по:
 • 1340_1.jpgСпрат од куќа со поглед на Езеро во Стар град 110 мкв

  Шифра
  10 1011
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Ексклузивна понуда:

  Спрат од куќа со поткровје со поглед на езеро во Стар град 110 мкв.

  Прекрасен спрат од куќа со поткровје во Стариот град на Охрид – Варош, на атрактивна локација со поглед на езеро, под Антички Театар.

  Делот од куќата има сопствен паркинг простор.

  Вкупната станбена површина изнесува 110 мкв и тоа:

  Кат 1 има 75 мкв, и тоа 60 мкв површина на стан и 15 мкв балкон.

  Поткровјето има 35 мкв со незапишани права.

  Кат 1 распоред: дневна соба со кујна и трпезарија со прекрасен непречен поглед на Охридското езеро,спална соба со сопствена баља и поглед кон Антички Театар, ходник кој води до балкон со поглед кон Антички Театар и бања. Поткровјето се состои од една спална соба и бања.

  Карактеристики: година на градба 2011, куќата е градена во охридски староградски архитектонски стил, сопствен паркинг, греење на струја, автентични дрвени прозори, врати од масовно дрво и дермит фасада.

  Куќата е изградена енергетски ефикасно со соодветна изолација.

  Делот од куќата се продава комплетно опремен со најсовремен мебел и бела техника како и вредни уметнички дела.

  Одлична инвестиција со трајни вредности во срцето на древниот Стар град – Лихнид, светско културно наследство под заштита на Унеско.

 • 1339_Screenshot 2024-05-23 130839.pngЧетворособен стан во Билјанини Извори 96 мкв

  Шифра
  10 1010
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 146,880

  Четворособен стан во Охрид, во урбана заедница Билјанини Извори, комплекс Бејбунар, улица Асном.

  Површина на стан 96 мкв. Кат: 1-5 со лифт. Ориентација исток - запад. 

  Станот е во напредна фаза на градба со рок на примопредавање 12/2026.

  Изведувач е реномирана градежна компанија.

  Распоред: дневна соба со кујна и трпезарија со излез на балкон, 3 спални соби од кои една спална со сопствен излез на балкон, бања, тоалет, ходник и два балкони.

  Станот е оддалечен 500 метри од Кеј на Охридско езеро и 1.5 км од центарот на Охрид.

  Во непосредна близина на станот има маркети, аптеки, салони за убавина, градинки, училишта, хотели, ресторани итн. 

 • 1338_Screenshot 2024-04-26 131809.pngПлац во Рамне со поглед на езеро 541 мкв

  Шифра
  40 097
  Тип
  Плацови / Ниви
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 81,150

  Ексклузивна понуда:

  Плац во населба Рамне со поглед на езеро, на многу добра местоположба. 

  Плацот се наоѓа на неколку метра од асвалтен пат а до истиот води и соптвен, пристапен пат чија квадратура изнесува 204 мкв а 1/3 е во соптвеност на плацот.

  Патот се наоѓа на КП 4754/4, Катастарска Општина - Охрид 4.  

  Плацот се наоѓа на КП - 4754/1, Катастарска Општина - Охрид 4.

  Инфраструктура: вода, струја, асвалтен и земјен пат.

 • 1337_viber_image_2024-04-25_14-19-45-995.jpgАпартман 27 мкв Билјанини Извори

  Шифра
  10 1009
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 41,310

   Источен апартман во Охрид, во урбана заедница Билјанини извори, комплекс Бејбунар, улица  Асном.

  Површина на апартман 27мкв. Кат 2 со лифт. Ориентација исток.

  Станот е во напрадна фаза на градба со рок на примопредавање 12/2026.

  Изведувач е реномирана градежна компанија.

  Распоред: денвна со трпезарија и кујна со излез на француски балкон и бања.

  Станот  е оддалечен 500 метри од Кејот на Охридското езеро и 1,5 км од центарот на  Охрид.

  Во непосредна близина  на  станот има маркети, апотеки, салони за убвина, градинки, училишта, хотели, ресторани.

 • 1336_logo k+ohrid_architecture.jpgТрособен комфорен стан 80 мкв гаража 21 мкв паркинг 13 мкв

  Шифра
  10 1008
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Трособен источен стан во Охрид, во урбана заедница Билјанини извори, комплекс Бејбунар, улица  Асном.

  Површина на стан 80 мкв. Паркинг место во гаража 21 мкв. Надворешно паркинг место 13 мкв.

  Кат 1 со лифт. Ориентација  исток.

  Станот е во напрадна фаза на градба со рок на примопредавање 12/2024.

  Изведувач е реномирана  градежна компанија.

  Распоред: денвна со трпезарија и кујна  со излез на  балкон, родителска спална, детска спална, бања, тоалет, предсобје и балкон.

  Станот има отворен поглед кон планина.

  Станот  е оддалечен 500 метри од Кејот  на  Охридското езеро и 1,5 км од центарот на  Охрид.

  Во непосредна близина  на  станот има маркети, апотеки, салони за убвина, градинки, училишта, хотели, ресторани.

  Вкупна купопродажна цена 144.200 евра и тоа:

  120.000 евра стан

  15.750 гаражно паркинг место

  8.450 надворешно паркинг место

  Одлична локација за  семејно домување или времен туристички престој.

 • 1335_logo k+ohrid_architecture.jpgТоп понуда Хотел со поглед на езеро во Охрид на Пристаниште

  Шифра
  30 017
  Тип
  Деловни простории
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Топ понуда

  Хотел во Охрид, во строгиот Центар на градот, на топ локација Охридското пристаниште и Плоштад.

  Хотелот е со вкупна површина од 662 мкв.

  Површината на парцелата е 207 мкв.

  Хотелот е со катност П+2+Пк

  На приземјето од хотелот се наоѓа ресторан со вкупна површина од 150 мкв.

  На меѓуспрат се наоѓа рецепцијата.

  Вкупниот сместувачки капацитет на хотелот е 16 соби и тоа: 6 трокреветни соби, 9 двокреветни соби и еден луксузен апартман со 4 легла.

  На првиот кат има 7 соби и тоа 3 трокреветни и 4 двокреветни. 

  На вториот кат има 7 соби и тоа 3 трокреветни и 4 двокреветни.

  На поткровје има луксузен апартман со 4 легла и една двокреветна соба.

  Сите соби се климатиризани, со мини бар, сопствени бањи со када или туш кабина.

  Во непосредна близина на хотелот има јавен платен паркинг.

  Единствена понуда на топ локација  во срцето на балканскиот туристички бисер Охрид.

  Одличен избор за инвестирање во туристичкиот бизнис на најатрактивната локација во Охрид.

   

   

  Prime Offer: Lakeside Hotel in Ohrid's Harbor

  Top Offer

  Located in the heart of Ohrid, this hotel boasts a prime spot at the city's bustling harbor and square.

  Spanning 662 square meters, the hotel offers ample space for guests to relax and unwind.

  Situated on a plot covering 207 square meters, the hotel features a layout of ground floor plus two additional floors and an attic.

  On the ground level, guests can enjoy dining at the hotel's restaurant, spanning 150 square meters.

  The reception area is conveniently located on the mezzanine level, ensuring easy access for guests.

  With a total capacity of 16 rooms, the hotel offers a variety of accommodations, including 6 triple rooms, 9 double rooms, and a luxurious 4-bed apartment.

  The first and second floors each house 7 rooms, comprising a mix of triple and double rooms.

  The attic level is home to a luxurious 4-bed apartment and one double room.

  All rooms are equipped with air conditioning, minibars, and private bathrooms featuring either a bathtub or shower cabin.

  Guests can conveniently park in the public paid parking lot located nearby.

  This unique offering in the heart of Ohrid presents an excellent opportunity for investment in the thriving tourism industry of this Balkan gem.

 • 1334_viber_image_2024-04-16_13-47-25-294.jpgДвособен источен стан во Билјанини Извори 57 мкв

  Шифра
  10 1007
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 74,100

  Двособен источен стан во урбана заедница Билјанини Извори, на ул. Асном.

  Квадратура 57 мкв, кат - петти со лифт, паркинг, ориентација - исток. 

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини Извори на само 3 минути од шеталиштето на Охридско Езеро. 

  Распоред: дневна соба со трепзарија и кујна и излез на балкон, спална соба, бања, ходник и балкон.

  Во близина на станот има: здравствени установи, основно музичко училиште, градинка, супер маркет, бензиска пумпа, салони за убавина, различен вид продавници, хотели итн.

  Станот се наоѓа во нова градба и е во завршна фаза со рок на примопредавање во септември 2024та година. 

  Објектот се гради по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

  Совршен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1333_viber_image_2024-04-16_13-46-00-202.jpgДвособен источен стан во Билјанини Извори 57 мкв

  Шифра
  10 1006
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 74,100

  Двособен источен стан во урбана заедница Билјанини Извори, на ул. Асном.

  Квадратура 57 мкв, кат - трет со лифт, паркинг, ориентација - исток. 

  Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини Извори на само 3 минути од шеталиштето на Охридско Езеро. 

  Распоред: дневна соба со трепзарија и кујна и излез на балкон, спална соба, бања, ходник и балкон.

  Во близина на станот има: здравствени установи, основно музичко училиште, градинка, супер маркет, бензиска пумпа, салони за убавина, различен вид продавници, хотели итн.

  Станот се наоѓа во нова градба и е во завршна фаза со рок на примопредавање во септември 2024та година. 

  Објектот се гради по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

  Совршен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

 • 1332_viber_image_2024-03-25_15-21-43-196.jpgДвособен опремен стан на ул. Мирче Ацев 38 мкв

  Шифра
  10 1005
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 52,000

  Компактен. опремен, двособен, југозападен стан во Охрид, во урбана заедница Билјанини Извори, ул. Мирче Ацев.

  Површина: 38 мкв. Кат: 3ти. Ориентација: југозапад. 

  Рапоред на станот: дневна соба со трпезарија и кујна, спална соба со излез на балкон, бања, ходник и балкон.

  Зградата е градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди. 

  Во близина на станот има: Градска Болница Охрид, основно училиште, основно музичко училиште, Охридска гимназија, Дисконт Рај,аптека, здравствени установи, маркети и помали продавници.

  Станот се продава комплетно наместен.

  Совршен избор за помало семејство или туристичко домување. 

 • 1331_1.jpgТрособен југоисточен стан во строг центар Охрид 73 мкв

  Шифра
  10 1004
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 109,500

  Ексклузивна понуда:

  Трособен, јужен стан во строг центар на Охрид на ул. Димитар Влахов

  Површина: 73 мкв. Кат: 4ти кат ( мансарда ) без лифт. Ориентација: Југоисток. Паркинг има. 

  Распоред на станот: дневна соба со трпезарија и излез на балкон, две спални соби, бања, ходник и балкон.

  Зградата е градена по ЈУС градежно архитектонски стандарди, додека станот е надградба на постоечки објект, изградена пред 20 години. 

  Станот се продава делумно опремен.

  Совршена местоположба во центарот на градот погодна за фамилијарно домување или туристички престој. 

 • 1330_NOVO LOGO KAPITAL.jpgДеловен простор во Центар 74 мкв

  Шифра
  30 016
  Тип
  Деловни простории
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 88,800

  Ексклузивна понуда:

  Деловен простор во центарот на град Охрид.

  Деловниот простор се наоѓа на Ул. Македонски Просветители помеѓу Шпаркасе Банка и Полициска Станица Охрид. 

  Квадратурата на деловниот простор изнесува 74 мкв, се наоѓа на приземје, поседува сопствен паркинг и дворно место и располага со еден санитарен чвор.

  Во близина на деловниот простор има: Охридска ( Шпаркасе Банка ), Охридска Полиција, здравствени установи, Sky Corcer, охридска чаршија, охридски пазар, секаков вид продавници, кафулиња, хотели, салони за убавина итн.

  Совршен избор на топ локација за секаков вид бизнис. 

 • 1328_NOVO LOGO KAPITAL.jpgЗемјиште во С.Љубаништа

  Шифра
  40 096
  Тип
  Плацови / Ниви
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 37,000

  Ексклузивна понуда:

  Земјиштето се наоѓа во С.Љубаништа а квадратурата изнесува 2037 мкв.

  Земјиштето се наоѓа на пат, а во непосредна близина има струја и вода.

  Плацот се наоѓа на КП - 389, КО -  Љубаништа.

  Прекрасно место опкружено со недопрена природа. 

 • 1327_NOVO LOGO KAPITAL.jpgПлац во С.Трпејца

  Шифра
  40 095
  Тип
  Плацови / Ниви
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 0

  Ексклузивна понуда:

  Плацот се наоѓа во С.Трпејца а квадратурата изнесува 2277 мкв, но истиот може и да се подели на помали делови. Цената на плацот изнесува 35 евра по мкв. 

  Плацот се наоѓа над С.Трпејца, на 35 мкв од главниот пат.  Инфраструктура: вода, струја и земјен пат. 

  Плацот се наоѓа на КП - 790, КО - Трпејца. 

 • 1326_NOVO LOGO KAPITAL.jpgДвособен стан во Охрид 52 мкв

  Шифра
  10 1003
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 78,000

  Двособен стан во нова градба, во Охрид, централно градско подрачје во непосредна близина на Крст Џамија.

  Зградата се наоѓа на 400 мкв од охридската чаршија. 

  Површина: 52 мкв. Кат: втор и четврти. Ориентација: север. Лифт. Паркинг во гаража.

  Станот располага со: двенва со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална соба, купатило, ходник и балкон.

  Станот се наоѓа во нова зграда градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

  Зградата е во фаза на изградба со рок на примопредавање 10/2026. 

  Совршен избор за мало семејство или времен престој за туристички потреби.

 • 1323_NOVO LOGO KAPITAL.jpgПлац во Туристичка населба Елшани 482 мкв

  Шифра
  40 094
  Тип
  Плацови / Ниви
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 38,000

  Ексклузивна понуда:

  Плац со поглед на Езеро во прекрасната туристичка населба Елшани.

  Квадратура - 482 мкв. Инфраструктура - асвалтен пат, вода и струја. 

  Плацот се наоѓа на КП - 3604 дел 3, КО - Елшани.

   

 • 1322_viber_image_2024-02-21_14-20-11-022.jpgЕксклузивно земјиште во Крушево 17.000 мкв

  Шифра
  40 093
  Тип
  Плацови / Ниви
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 76,500

   Ексклузивна понуда:

  Земјиште во Крушево на атрактивна локација над градот, 17.000 мкв

  Земјиштето се наоѓа на КП 2281 и 2282 во КО Крушево - вон град.

  Вкупната квадратура на двете парцели изнесува 18.600 мкв, но на продажба се 17.000 мкв. 

  Прекрасно место опкружено со недопрена природа. 

 • 1321_NOVO LOGO KAPITAL.jpgАпартман во Охрид 37 мкв

  Шифра
  10 1002
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 55,500

  Апартман во нова градба, во Охрид, централно градско подрачје во непосредна близина на Крст Џамија.

  Зградата се наоѓа на 400 мкв од охридската чаршија. 

  Површина: 37 мкв. Кат: трет и четврти. Ориентација: североисток. Лифт. Паркинг во гаража.

  Станот располага со: двенва со трпезарија и кујна со излез на балкон, купатило, ходник и балкон.

  Станот се наоѓа во нова зграда градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

  Зградата е во фаза на изградба со рок на примопредавање 10/2026. 

  Совршен избор за мало семејство или времен престој за туристички потреби. 

 • 1320_slika eden logo.pngДвособен комфорен опремен стан во Билјанини извори 63 мкв

  Шифра
  10 1001
  Тип
  Станови
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 88,000

  Ексклузивна понуда

  Двособен, комфорен, опремен, нов и светол стан во Охрид, урбана заедница Билјанини извори, на булевар Туристичка, спроти спортскиот центар  Билјанини извори.

  Површина 63 мкв и тоа внатрешна станбена површина 56 мкв и балкон логија 7 мкв. Кат 5 со лифт. Ориентација запад. Паркинг.

  Распоред: комфорна дневна со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална, предсобје и балкон.

  Карактеристики: станот се наоѓа во зграда новоградба изграден по најсовремени градежно архитектоски стандарди, со сигурносна влезна врата, пвц прозори, ламинатен под, дрвени внатрешни врати, звучна и топлотна изолација.

  Станот се продава комплетно опремен со нов мебел и бела техника.

  Во непосредна близина на станот има маркети, апотека, спортски центар, хотели, ресторани и плажи.

  Одличен избор за семејно домување или времен престој за туристички потреби.

 • 1319_apartmani 1.jpgДве Куќи со дворно место кај Крст Џамија

  Шифра
  20 112
  Тип
  Куќи
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 285,000

  Ексклузивна понуда:

  Две одделни куќи една до друга кај дисконт Алпојо.

  Куќите се продаваат заедно а позиционирани се една нaспроти друга. Делат заеднички двор и поседуваат две паркинг места. 

  Едната куќа се состои од посебни апартмани и истата се користи за туристички потреби. Другата куќа е семејна.

  Првата куќа се состои од пет целосно опремени апартмани и истата се продава комплетно опремена.

  Вкупна површина на парцела: 175 мкв и тоа:

  - Дворно место: 107 мкв.

  - Земјиште под зграда 1: 41 мкв.

  - Зјиште под зграда 2: 27 мкв.

  - Приземје: 96 мкв.

  - Прв кат: 99 мкв.

  Втората куќа е фамилијарна куќа на два ката и се продава делумно опремена. Во склоп на дворното место, куќата поседува летна кујна.

  - Приземје: дневна со трпезарија и кујна, остава, ходник и бања.

  - Втор кат: две спални соби, помала просторија ( остава или место за работа ), бања, ходник и два балкони. 

  Вкупна површина на паерцела: 115 мкв и тоа: 

  - Дворно место: 29 мкв.

  - Земјиште под зграда 1: 75 мкв.

  - Земјиште под зграда 2: 11 мкв.

  - Приземје: 51 мкв.

  - Кат 1: 57 мкв. 

  Совршен избор за семејно живеење и работа со издавање на апартмани.

  Во близина на куќите има: дисконт Алпојо, Крст Џамија, здравствени установи, школо, градинка, мини маркети итн.

 • 1318_viber_image_2024-01-12_13-49-33-403.jpgДвособен источен стан во Центар 57 мкв

  Шифра
  10 1000
  Тип
  Станови
  Земја
  Македонија
  За
  Продавање
  Цена
  EUR € 71,250

  Светол, источен стан во одлична состојба, 57 мкв на 3 минути од Турска Чаршија во самиот центар на град Охрид

  Површина 57мкв. Кат трет без лифт. Ориентација исток. Паркинг.

  Распоред на станот: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална соби, бања, ходник и балкон. 

  Станот се продава со кујна, уредена бања, ПВЦ Столарија со ролетни. Другите простории се празни, а истиот е во одлична состојба. 

  Станот се наоѓа во мала, релативно нова зграда, градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

  Во близина на станот има: Турска Чаршија, Туристичка улица, продавници, маркети, школо, градинка итн. 

  Совршен избор за семејно шивеење или времено сместување за туристички потреби. 

Страна 1 од 4

Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian