kapitalohrid.mk

Почетна Апартмани


 • 1161_1.jpgИзнајмување на трособен апартман 92 мкв на Плоштад

  Шифра
  50 003
  Тип
  Апартмани
  Земја
  М
  За
  Издавање
  Цена
  EUR € 700

  Се изнајмува одлично опремен апартман - кат 2 од куќа, на топ локација на самиот Плоштад Климент Охридски, во стариот дел од градот, на ул. Петар Чауле број 52.

  Апартманот е со вкупна површина од 92 мкв и се состои од: дневна со трпезарија и кујна со излез на тераса со поглед на Охридското езеро опремена со стилски Караѓорѓевиќ мебел, 2 спални опремени со нов мебел, бања, предсобје и балкон.

  Греењето е на печка-камин на пелети со капацитет за загревање на целиот кат. По потреба може да се користат панелите во двете спални соби. Сопственикот презема одговорност за обезбедување на пелети.

  Апартманот се издава на долгорочен закуп за цена од 700 евра плус комунални и даночни обврски.

  Агенцијата поседува ексклузивно право за изнајмување на овој имот.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian