kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен стан во строг центар Охрид 68 мкв

id:1342
Шифра
10 1012
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
68м2
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 120,000

Прекрасен стан во строгиот центар на Охрид.

Трособен, реновиран стан во строг центар, во непосредна близина на Општина Охрид.

Квадратура 68 мкв. Кат прв. Ориентација - исток/запад. Паркинг. 

Распоред: дневна соба со кујна и трпезарија и излез на балкон, две спални соби, бања, ходник и балкон.

Карактеристики: станот е комплетно реновиран и се продава комплетно наместен. Греење на струја, пелети и клима. 

Станот поседува подрум од 6 мкв и паркинг место.

Станот се наоѓа на 2 минути од Охридска Чаршија и од Охридско Езеро.

Зградата е градена по ЈУС Градежно - архитектонски стандарди. 

Совршен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian