kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен јужен стан на Славеј Планина 66 мкв

id:1341
Шифра
10 1011
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
Славеј Планина
Површина
59м2
Кат
2
Спални
2
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 110,000

 Екслкузивна понуда:

Прекрасен трособен, јужен стан во Охрид на совршена локација, 3 минути од Охридско Езеро, на Ул. Славеј Планина. 

Површина: 59 мкв. Кат 2 без лифт. Ориентација југ. Паркинг.

Површина на стан 55 мкв, балкон логија 4 мкв ( со незапишани права ) и подрум 7 мкв. 

Распоред: дневна со излез на балкон, одделна кујна, 2 спални соби од кои едната излгува на балкон, ходник и бања. 

Карактеристики: станот е комплетно реновиран и опремен со најсовремен мебел и бела техника како и пвц дограма и ламинат и се продава комплетно опремен. Вкупната станбена површина изнесува 55 мкв, а балконот изнесува 4 мкв. Станот има и 7 мкв подрум. 

Зградата е градена по ЈУС градежно - архитектонски стандарди.

Совршен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian