kapitalohrid.mk

Почетна Станови Двособен источен стан во Билјанини Извори 57 мкв

id:1334
Шифра
10 1007
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
8 Биљанини извори
Кат
5
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 74,100

Двособен источен стан во урбана заедница Билјанини Извори, на ул. Асном.

Квадратура 57 мкв, кат - петти со лифт, паркинг, ориентација - исток. 

Станот се наоѓа на атрактивна локација, реон Билјанини Извори на само 3 минути од шеталиштето на Охридско Езеро. 

Распоред: дневна соба со трепзарија и кујна и излез на балкон, спална соба, бања, ходник и балкон.

Во близина на станот има: здравствени установи, основно музичко училиште, градинка, супер маркет, бензиска пумпа, салони за убавина, различен вид продавници, хотели итн.

Станот се наоѓа во нова градба и е во завршна фаза со рок на примопредавање во септември 2024та година. 

Објектот се гради по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

Совршен избор за семејно домување или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian