kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен источен стан во Центар 76 мкв

id:1317
Шифра
10 999
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
76м2
Спални
2
Тераси
1
Бањи
2
Цена
EUR € 95,000

Светол, источен стан во одлична состојба, 76 мкв на 3 минути од Турска Чаршија во самиот центар на град Охрид

Површина 76 мкв. Кат втор без лифт. Ориентација исток. Паркинг.

Распоред на станот: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон, две спални соби,  две бањи, ходник и балкон. Дневната соба и трпезаријата се одделени со половичен ѕид.

Станот се продава со комплетна кујна, уредена бања, ПВЦ Столарија со ролетни. Другите простории се празни, а истиот е во одлична состојба. 

Станот се наоѓа во мала, релативно нова зграда, градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

Во близина на станот има: Турска Чаршија, Туристичка улица, продавници, маркети, школо, градинка итн. 

Совршен избор за семејно шивеење или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian