kapitalohrid.mk

Почетна Станови Трособен источен стан 88 мкв во Центар

id:1316
Шифра
10 998
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
88м2
Кат
1
Спални
2
Бањи
1
Цена
EUR € 110,000

Светол, источен стан во одлична состојба, 88 мкв на 3 минути од Турска Чаршија во самиот центар на град Охрид

Површина 88 мкв. Кат прв без лифт. Ориентација исток. Паркинг.

Распоред на станот: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон, две спални соби, бања, ходник и балкон. Дневната соба и трпезаријата се полусводен ѕид.

Карактеристики: Станот има сигурносна врата, ламинат, парно на струја, надворешни ролетни, станот се продава со комплетна кујна, уредена бања и ПВЦ столарија. Другите простории се празни, а истиот е во одлична состојба. 

Станот се наоѓа во мала, релативно нова зграда, градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди.

Во близина на станот има: Турска Чаршија, Туристичка улица, пазар, продавници, маркети, школо, градинка итн. 

Совршен избор за семејно шивеење или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian