kapitalohrid.mk

Почетна Станови Двособен стан на втора линија до Езеро 49 мкв

id:1304
Шифра
10 991
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
49м2
Кат
приземје
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Година на градба
2023
Цена
EUR € 76,440

Двособен, светол, североисточен стан во хотелско - туристичка зона, на втора линија од Охридско езеро.

Површина: 49 мкв. Кат: високо приземје. Ориентација: североисток. Паркинг: има. 

Станот располага со: дневна соба со трпезарија и кујна, една спална соба, ходник и излез во дворно место со право на користење. 

Зградата е во изградба и истата ќе биде комплетно завршена во рок од 3 месеци. 

Зградата е градена по најсовремени градежно - архитектонски стандарди. 

Паркингот од зградата ќе биде во подземни гаражи. 

Во близина на зградата има: кејот на Охридско езеро, здравствени установи, училишта, градинки, банка, хотели, ресторани, кафулиња, ветеринарна амбуланта итн. 

Совршен избор за помало семејство или времено сместување за туристички потреби. 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian