kapitalohrid.mk

Почетна Станови Апартман во Охрид на Кеј Македонија 34 мкв

id:1271
Шифра
10 972
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
2 Центар
Површина
34м2
Кат
2
Спални
1
Тераси
1
Бањи
1
Цена
EUR € 79,000

Апартман на самото шеталиште на Охридско езеро.

Површина: 34 мкв. Кат: втор со лифт.

Апартман со поглед на езеро на прекрасна локација, во строгиот центар на градот на самото шеталиште на Охридски езеро, наспроти хотел " Ривиера "

Апартманот се наоѓа на првата линија до Охридско езеро или " Кеј Македонија" и има директен поглед на истото како и на паркот на хотел Палас.

Апартманот располага со: спална соба и кујна кои се одделени со преграда, бања и балкон.

Во близина на апартманот има: кеј на Охридско езеро, хотели,апартмани, кафулиња, општина на град Охрид, банки, дирекции на голем број фирми, секаков вид продавници, охридската чаршија итн.

Совршен избор за времено сместување за туристички потреби.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian