kapitalohrid.mk

Почетна Станови Јужен стан во населба Христо Узунов 69 мкв

id:1270
Шифра
10 971
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Урбана заедница
6 Даме Груев
Површина
69м2
Кат
2
Спални
1
Тераси
2
Бањи
1
Цена
EUR € 75,000

Двособен јужен стан во населба Христо Узунов.

Површина: 69 мкв. Кат: втор без лифт. Паркинг: има. Ориентација: Југ - Север. 

Станот располага со: дневна соба со одделна кујна, со излез на балкон, спална соба, бања, ходник со излез на балкон. 

Станот е реновиран и е во одлична состојба, зградата располага со сопствен паркинг за станарите. 

Станот се продава наместен.

Во близина на станот има: основно училиште, градинка, приватни градинки и училишта, две ординации, аптека, салони за убавина, продавници, парк и детско игралиште.

Одличен избор за семејно живеење или времено сместување за туристички потреби. 

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian