kapitalohrid.mk

Почетна Станови Ексклузивно Стан 76 мкв Три Апартмани

id:1209
Шифра
10 929
Тип
Станови
Земја
Македонија
За
Продавање
Локација
комплекс Христо Узунов
Површина
76м2
Кат
Приземје
Спални
3
Тераси
3
Бањи
3
Цена
EUR € 77,900

Ексклузивна понуда

Трособен стан организиран како 3 засебни апартмани со двор.

Станот се наоѓа во Охрид, урбана заедница Даме Груев, станбен комплекс Христо Узунов, кај ординација Сонце.

Површина 76 мкв и тоа: Апартман А1 24мкв, Апартман А2 22мкв, Апартман А3 26мкв и Ходник за сервисирање со сигурносна врата 4мкв. Кат приземје. Ориентација југ. Паркинг.

Дополнителна корисничка површина: двор обезбеден со метална ограда и врата со клуч со површина од 12 мкв.

Распоред: 3 засебни апартмани со засебен влез и со излез во двор. Секој апартмани има сопствена бања и кујна.

Карактеристики на градба: ПВЦ прозори, ламинатен под, ролетни жалозини, сигурносна влезна врата, партерно уреден двор со метална ограда и врата со клуч.

Опрема: апартманите се комплетно опремени со: мебел (кревети, ноќни шкафчиња, маса, стол, комоди, гардеробер), кујна (мијалник, фрижидер, рерна со 2 токи), телевизор, комплетно опремени бањи, клима уред, интернет и кабелска телевизија

Зградата е изградена во 1991 год. од Гранит. Апартманите се целосно реновирани во 2018 год.

Местоположба: станот е оддалечен 6 минути од градскиот плоштад и автобуската станица.

Одлична инвестиција за бизнис со издавање на туристи. или за времено сместување за туристички потреби.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте го нашиот агент.


Јазик

English Dutch French German Albanian Macedonian